Petőfi
Üdvözöljük Programok Tanítók Iskola nyitogató 2023-2024

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

MENZA ügyintézés

hétfőtől-csütörtökig: 7.30-15.30
pénteken: 7.30-14.30

ebédfizetési napokon:
7.00-17.00

Kiss Renáta
+36 20/260-28-26

További információk

Védőnő

Balogh Edit
+36/20/550-5218
Iskolában tartózkodása:
H, K, Cs 8.00-15.00

Iskolarendőr

Kónya Orsolya
06/66/523-700

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul hatartalanul kormany ekreta

Teleki Pál Országos Földrajz, Földtan verseny Egerben

Az idén Egerben rendezték meg a Teleki Pál Országos Földrajz, Földtan verseny országos döntőjét.

Iskolánkból Barta Zsuzsanna 8. osztályos tanuló vívta ki a jogot a megyei döntő megnyerésével a részvételre. Felkészítő tanárával, Dr. Binszkiné Laurinyecz Ildikóval lelkesen és igen sokat készültek a megmérettetésre, amely három részből állt.

Az első fordulóban, amit Egerben az Eszterházy Károly Főiskolán rendeztek meg egy 100 kérdésből álló tesztet kellett jól megoldani.

Másnap a második forduló alkalmával a tanulók terepbejáráson vettek részt, ahol egy buszos kirándulás során meglátogattak olyan helyeket, amelyek geológiai szempontból rendkívül érdekesek és jelentősek. A terepgyakorlaton megszerzett ismeretekből ismét egy teszt következett.

A nap második felében a zsűri előtt szóbeli tétel elmondása volt a harmadik forduló feladata. A kérdések között Európa és Magyarország földrajzi ismeretei és kőzetfelismerés is szerepeltek. A harmadik napon került sor az eredmények kihirdetésére. A három forduló pontszámait összegezve alakult ki a végső sorrend.

Zsuzsi kiemelkedő szereplésének köszönhetően az előkelő 4. helyezést érte el.
Teljesítményéhez Szívből gratulálunk és további szép sikereket kívánunk!