Petőfi
Üdvözöljük Beiskolázási információk Tanítók Szülői értekezlet

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

MENZA ügyintézés

hétfőtől-csütörtökig: 7.45-15.15
pénteken: 7.45-13.00

ebédfizetési napokon:
7.00-10.00 és 15.00-17.00

Kiss Renáta
+36 20/260-28-26

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul ekreta

Beszámoló a IX. Bartók Béla Területi Népdaléneklő versenyről

„Az előadó-művészet nemcsak tudás, hanem egyszersmind a tudás megmutatni tudása is.” – olvashattuk Bartók Béla idézetét Vésztőn a Sinka István Művelődési Központban 2017. március 30-án megrendezett IX. Bartók Béla Területi Népdaléneklő versenyen. Iskolánk tanulói immár hatodik éve vettek részt, ahol idén mintegy ötven versenyző három korcsopotban énekelt. A rendezvényt a megnyitójától a végéig áthatotta a békés megyei népdalok hangulata. A megnyitót, az autentikus citerakíséretes éneklés és táncot követően kezdődött el a verseny korcsoportonként. A verseny végeztével a vésztői nyugdíjas népdalkör résztvevőinek jóízű éneklését hallgattuk meg. Az eredményhirdetéskor büszkén kísértük figyelemmel iskolánk tanulóinak nevét a helyezések kiosztásakor. A zsűri elnökének, Komróczki Gyula népi hangszerkészítő, citeraművész elismerő szavaival zártuk a napot.
Iskolánk nyolc tanulója vett részt a megmérettetésen: 5-6. évfolyamból Gedó Brigitta 5.a, Nyetinszki Nóra 5.a és Kurtucz Milán 6.b, a 7-8. évfolyamból Domokos Mercédesz 7.b, Szél Laura Kamilla 7.c, Vári Zsófia 7.c, Palotai Gitta Dóra 7.c, Gulyás Lili Eszter 8.c. Ezen a versenyen korcsoportonként három helyezést osztanak ki, melyekből iskolánk tanulói az alábbiakban részesültek a zsűri értékelése alapján:

II. korcsoport (5-6. évfolyam)
I. helyezés: Gedó Brigitta 5.a
II. helyezés: Nyetinszki Nóra 5.a
III. helyezés: Kurtucz Milán 6.b
 
III. korcsoport (7-8. évfolyam)
I. helyezés: Szél Laura Kamilla 7.c
III. helyezés: Palotai Gitta Dóra 7.c

Ezúton is köszönöm Vári Attila és Horváth István szülők segítségét a versenyre való utazásban.

Greksza Attiláné
Békéscsaba, 2017.03.31.

Képek az eseményről megtekinthetőek a galériában vagy IDE kattintva!