Petőfi
Üdvözöljük Programok Tanítók Iskola nyitogató 2023-2024

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

MENZA ügyintézés

hétfőtől-csütörtökig: 7.30-15.30
pénteken: 7.30-14.30

ebédfizetési napokon:
7.00-17.00

Kiss Renáta
+36 20/260-28-26

További információk

Védőnő

Balogh Edit
+36/20/550-5218
Iskolában tartózkodása:
H, K, Cs 8.00-15.00

Iskolarendőr

Kónya Orsolya
06/66/523-700

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul hatartalanul kormany ekreta

Beszámoló a 2017-es Zenei hétről

Ebben a tanévben 2017. október 2-án emlékeztünk meg a Zene világnapjáról a Zenei hét megnyitó programjaként, amelynek kiemelt témája Kodály Zoltán születésének 135., halálának 50. évfordulója.
2017. október 2- 10-ig megtekinthető volt a földszinti zsibongóban a Képes Zenetörténeti kiállítás, melynek keretén belül Kodály Zoltán élete, munkássága, a népdalgyűjtés, a magyar népi hangszerek kerültek bemutatásra. A tanulóink által készített benevezések, rajzok, színezők jelenleg is megtekinthetők.
A 2 – 8. osztályos tanulók játékos zenei fejtörőket oldhattak meg 3 korcsoportban október 2-6-a között 3-6 fős csapatokban. Az alsó tagozatos tanulók: 2. évfolyamból 10 csapat (50 gyermek), 3-4. évfolyamból 25 csapattal (106 gyermek), a felső tagozatos tanulók 10 csapattal (48 gyermek) vettek részt a feladatmegoldó versenyen. A 204 tanuló mellet az idén is bekapcsolódtak az 1. osztályos tanulók is, akiknek hangszeres színező volt a feladat. Az életkori sajátosságokat és a játékosságot figyelembe véve készültek a feladatok, melyeket szívesen, örömmel oldottak meg a gyermekek.
A feladatok megoldásában segítségükre volt a kiállítás képeinek és magyarázatainak elolvasása, értelmezése. Zenei totó Kodály Zoltánról és a magyar népi hangszerekről, titkos-trükkös idézetek, zenei fejtörő a népi hangszereinkről, népdalgyűjtőinkről, a népdalgyűjtésről, érdekességek a magyar népzenében –ezek voltak idén a hét feladatai. A rajzpályázatra a legkedvesebb magyar népdal illusztrálásával vagy magyar népi hangszer rajzával lehetett pályázni, melyre 24 rajz érkezett, kiemelve a 2.c, 3.b és 3.c munkái– és az 1. osztályos tanulók munkái, melyeket meg lehet tekinteni az első emeleti folyosón. Szeretném megköszönni Rábai Gabriella könyvtáros, a pedagógusok, a tanítónők lelkiismeretes munkáját, segítségét és türelmét egész héten.
Délutáni program volt a népzenei karaoke, közös éneklés népi zenekari kíséretre. Célom, a hagyományőrzés, a dél-alföldi régiónk, benne a békés megye sajátosságainak kiemelése, valamint a közös éneklés örömének átélése révén önmagunk kifejezése, megismerése, művészeti-zenei értékeink ápolása.
A „Muzsikáló reggeli percekben” zenei pillanatképeket hallhattunk a Suli-rádión keresztül Kodály Zoltán műveinek gyöngyszemeiből. Ezúton köszönöm a segítséget a hangtechnika kezelésében a Sulirádiónak.
   A gyermekek nevében is köszönöm A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány támogatását, hiszen idén sem ment haza üres kézzel senki sem, aki részt vett az idei Zenei héten.
  
A Zenei hét feladatmegoldó versenyének eredményei:
 
Alsó tagozaton:
2. évfolyam
I. helyezés: Madonna 2.c
II. helyezés: Hópárducok 2.c
III. helyezés: Fehér farkas 2.c
 
3-4. évfolyam
I. helyezés: Zene tündérei 3.b – Különdíjas rajzpályázat
II. helyezés: Pentaton 4.a
III. helyezés: Arany zenészek 4.a
 
Felső tagozaton:
I. helyezés: Mi 6.a
II. helyezés: Unikornisok 5.c
III. helyezés: Zeneszerző 7.b
 
Greksza Attiláné  
Békéscsaba, 2017. október 12.