Petőfi
Üdvözöljük Programok Iskola nyitogató 2018

ALAPÍTVÁNY

Kedves Szülők! Kedves Támogatóink!

Szívesen fogadjuk az 1%-os felajánlásaikat iskolánk alapítványa számára!

A Petőfi Utcai Általános Iskoláért Alapítvány
18387586-1-04

MENZA ügyintézés

hétfőtől-csütörtökig: 7.30-13.30
pénteken: 7.30-11.30

ebédfizetési napokon:
7.00-10.00 és 15.00-17.00

Polyák Edit
+36 20/260-28-26

Eseménynaptár

  • nov
    17
    Szülői Munkaközösségi vacsora
  • nov 19
    -
    nov 23
    Egészségnevelési hét
  • nov
    22
    Nyílt tanítási nap az 1. évfolyamon
  • nov
    23
    Nyílt tanítási nap a 2-7. évfolyamon
  • nov
    28
    Az óvó nénik látogatása az első osztályainkban

Támogatóink

mentorhalo hatartalanul ekreta

2016/17

  • Iskolai

    Titkos küldetés városismereti séta (október 28.)

    Gazsó Boglárka csapata 5.b 1. hely  
    Sári Donát csapata 5.a 2. hely  
    Tóth Noémi csapata 5.c 3. hely  
     

    Simonyi Zsigmond helyesírási verseny iskolai forduló

    5. évfolyam      
    Borbély Emese 5.a 1. hely  
    Gedó Brigitta 5.a 2. hely  
    Harmati Helga 5.a 3. hely  
    6. évfolyam      
    Opauszki Norbert 6.c 1. hely  
    Szász Anna 6.c 2. hely  
    Kiss Tamás 6.b 3. hely  
    7. évfolyam      
    Palotai Gitta Dóra 7.c 1. hely  
    Szél Miklós 7.c 2. hely  
    Domokos Mercédesz 7.b 3. hely  
    8.évfolyam      
    Gerebenits Zóra 8.b 1. hely  
    Nyemcsok Hanna 8.a 2. hely  
    Szabó Kinga 8.c 3. hely  
     

    Kazinczy Szép Magyar Beszéd iskolai forduló

    5-6. évfolyam      
    Opauszki Norbert 6.c 1. hely  
    Szabó Hanna 5.c 2. hely  
    Borbély Emese 5.a 3. hely  
    7-8. évfolyam      
    Szél Laura Kamilla 7.c 1. hely  
    Sztankovánszki Ágnes 8.b 2. hely  
    Vári Zsófia 7.c 3.hely  
  • Városi

    Müller drogéria városi rajzpályázat

    Baksay Janka, Gémes Kiara, Nagy László, Zahorán Dávid 4.c díjazottak Felk.: Bálint Zoltánné
    FHB bank városi rajzpályázat
    Fodor Barbara Brigitta 4.a díjazott Felk.: Bereczkiné Bujdosó Anita
    Orvos Gréta 2.b díjazott Felk: Szarka Anita
    Sántha László Milán 2.b díjazott Felk: Szarka Anita

    „Egészséges város” rajzpályázat

    „Legszebb alkotás” kategória 2.hely Kiss Kornél Gábor, Nagy László 4.c Felk.: Bálint Zoltánné

    "Kézkivirágzások" rajzpályázat

    Molnár Panna Réka 3.c díjazott Felk.: Kopanyicza Edit
     

    "Együtt kerek a világ " rajzpályázat

    Alsó tagozat  
    1.hely Szabó Mercédesz 2.a Felk.: Szabóné Varga Edit
    2.hely Kiss Kornél Gábor 4.c Felk.: Bálint Zoltánné
    Felső tagozat  
    1.hely Csuvarszki Bettina 5.c Felk.: Szarka Anita
     
    XXXVIII. Városi gyermekrajz pályázat
    Hanyecz Gergő 3.c díjazott Felk.: Kopanyicza Edit
    Fürj Boglárka 6.a díjazott Felk.: Szarka Anita
    Klaukó Kincső 7.c díjazott Felk: Bende Róbert
    3.c osztály közös alkotás díjazott Felk.: Kopanyicza Edit
     

     Városi mesemondó verseny

    Kurucz Lili 1.b 2. hely Felk.: Dusa Katalin
     
    Kiss Petra 4.c 3. hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita

     Tréfás mesemondó verseny

    Tulkán Tekla 3.a különdíj Felk.: Asztalos Erzsébet
     

     József Attila városi versmondó verseny

    Balog Zalán 6.c 2. hely Felk.: Bordásné Mundrucz Csilla
    Bogdány Csenge 5.a 3. hely Felk.: Palyikné Prónai Melinda
     
    Domokos Mercédesz 7.b 3. hely Felk.: Várai Zsuzsanna
    Vincze Rebeka 8.c különdíj Felk.: Bordásné Mundrucz Csilla
     

     Városi prózamondó verseny

    Szilágyi Léda 8.c 2. hely Felk.: Egriné Szarvas Edit
     

     Kazinczy Szép Magyar Beszéd versenye

    Szél Laura Kamilla 7.c 1. hely Felk.: Klimaj Klára
     

     Városi népdaléneklési verseny

    Szóló kategória  
    Szűcs Benkő 2.b arany minősítés Felk.: Bernátné Valastyán Sylvia
    Parászka Nóra 3.a kiemelt arany minősítés Felk.: Kiszelyné Kór Márta
    A kórosuk versenyében  
    3.c osztály kórusa   kiemelt arany minősítés Felk.: Krett Attiláné
     

     Városi angol verseny

    5. évf. Borbély Emese 5.a 1. hely Felk.: Bozó Attila
    7. évf. Kárász Kata Jázmin 7.c 1. hely Felk.: Hagymási Edit
      Szél Laura Kamilla 7.c 3. hely Felk.: Hagymási Edit
    8. évf. Gábriel Katinka 8.a 1. hely Felk.: Hagymási Edit
      Gerebenits Zóra 8.b 2. hely Felk.: Pál Tamásné L. I.
     
    Csabai Kolbászfesztivál ifjúsági kolbászgyúró verseny
    1.c osztály csapata   különdíj Felk.: Bartáné Csete Zsuzsanna
    5.a osztály csapata   különdíj Felk.: Mézesné Tulkán Anikó
    8.a osztály csapata Leszkó András, Szelekovszki Balázs, Selmeczi Bálint, Zátonyi Dávid 3.hely Felk: Hagymási Edit
     

    '56-os emlékév kiállítás pályázat

    Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola 1. hely  
     

    Városismereti vetélkedő

    7. évfolyam csapata 2. hely   Felk.: Várai Zsuzsanna
    Baksay Réka 7.a, Ancsin Réka 7.c, Lőrinczy Anna Eszter 7.c, Nagy Bálint 7.b      
     

    Városi keresztrejtvényfejtő verseny

    Baksay Janka 4.c 2. hely iskolai koordinátor: Rábai Gabriella
     

    Ki a mester két keréken? - közlekedési verseny

    Gedó Brigitta és Barta Gábor 5.a 3. hely Felk.: Barta Gábor

     
  • Megyei
    • Zrínyi Ilona matematikaverseny
      • Borbély Emese a              2. hely          Rálik Krisztina
      • Baksay Réka a              3. hely           Szántó Mihályné
    •  
    • Varga Tamás matematikaverseny megyei eredménye
      • Baksay Réka a              1. hely           Szántó Mihályné
    •  
    • Kalmár László matematikaverseny
    • Varga Roland a                 1. hely        Rálik Krisztina
    • Balogh László a                 1. hely        Szántó Mihályné
    • Kotroczó Nóra a                 3. hely        Szántó Mihályné
    •  
    • Hevesy György megyei kémiaverseny
      • Balogh László a              1. hely           Mahler Hajnalka
      • Szél Miklós c              2. hely           Mahler Hajnalka
    •  
    • A Kenguru matematikaverseny megyei eredménye
    • Tóth Norbert b8.c            3. hely        Mahler Hajnalka
    •  
    • Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulója
    • Borbély Emese a                 1. hely        Palyikné Prónai Melinda
    •  
    • TIT megyei történelem tanulmányi verseny

              5.évf.     Borbély Emese                  5.a                 1. hely        Várai Zsuzsanna

    1. évf. Kárász Kata                       7.c                 2. hely        Várai Zsuzsanna

                            Lőrinczy Anna Eszter       7.c                 3. hely        Várai Zsuzsanna

              8.évf.     Mazula Gréta                     8.a                 3. hely        Szabóné Varga Edit

     

         Országos Angol Tanulmányi Verseny megyei fordulója

             eredményük alapján mindhárom tanulót meghívták az országos döntőbe

    • Suhajda Kristóf a                 2. hely           Vidóné Tóth Ildikó
    • Szél Miklós c                 4. hely           Hagymási Edit
    • Gábriel Katinka a                 2. hely           Hagymási Edit

     

         TELC megyei angolverseny

    • Szél Laura Kamilla c                 2. hely           Hagymási Edit
    • Gábriel Katinka a                 1. hely           Hagymási Edit

     

         NyelvÉsz Anyanyelvi versenyének megyei fordulója

    • Kiss Kornél Gábor c                 1. hely           Hegedűsné Czanik Anita
    • Borbély Emese a                 1. hely           Palyikné Prónai Melinda
    • Balogh László a                 3. hely           Asztalos Erzsébet
    •  

         A Tudásbajnokság levelezős tanulmányi verseny megyei döntője

    • matematika

    Nagy László                              4.c                 1. hely           Bálint Zoltánné

    Kiss Kornél Gábor                    4.c                 3. hely           Bálint Zoltánné

    Borbély Emese                         5.a                 3. hely           Rálik Krisztina

    • anyanyelv

    Kiss Kornél Gábor                    4.c                 1. hely           Hegedűsné Czanik Anita

    Borbély Emese                         5.a                 1. hely           Palyikné Prónai Melinda

    Gémes Zsófia Anna                  7.c                 1. hely           Klimaj Klára

    • környezetismeret

    Geszner Gerda                          1.a                 1. hely           Horváth Eleonóra

    Káman Abigél                           2.b                2. hely           Fehéremplomi Győzőné

    • természetismeret

    Káman Miléna                          5.a                 2. hely           Tamásné Győri Zita

    Geszner Gréta                           6.c                 2. hely           Tamásné Győri Zita

    • biológia

    Kiss Blanka                               7.a                 3. hely           Papp Gyöngyi

     

    • Orchidea – Pangea matematikaverseny megyei eredmények

    Borbély Emese                         5.a                 1. hely           Rálik Krisztina

    Varga Roland                           5.a                 1. hely          Rálik Krisztina

    Kotroczó Nóra                          7.c                 1. hely          Szántó Mihályné

    Kovács Sándor                         4.b                2. hely           Hegedűs Józsefné

    Balogh László                           7.a                 2. hely           Szántó Mihályné

    Kiss Kornél Gábor                    4.a                 3. hely           Bálint Zoltánné

    Baksay Réka                             7.a                 3. hely           Szántó Mihályné

    Palotai Gitta Dóra                     7.c                 3. hely           Varga Tünde

    •  
    • Bartók Béla területi népdaléneklési verseny – Vésztő
    • 5-6. évf.
    • Gedó Brigitta a                 1. hely           Greksza Attiláné
    • Nyetinszki Nóra a                 2. hely           Greksza Attiláné
    • Kurtucz Milán b                3. hely           Greksza Attiláné
    •  
    • 7-8. évf.
    • Szél Laura Kamilla c                 1. hely           Greksza Attiláné
    • Palotai Gitta Dóra c                 3. hely           Greksza Attiláné
    •  

        „Biztonságos közlekedés gyerekszemmel” rajzpályázat

    • Hajdú Réka c          különdíj               Bálint Zoltánné       
    • Kiss Kornél Gábor c          különdíj               Bálint Zoltánné
    •  

          „A mi családunk” c. rajzpályázat

          Békés Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház kiírása

    • Gémes Kiara c          különdíj               Bálint Zoltánné       
      • Kerékpáros Iskola Kupa – egyéni versenye
    • Kerepeczki Barnabás b                1. hely           Barta Gábor
    • Palotai Gitta Dóra c                 3. hely           Barta Gábor

    Megyei szintű csapatversenyek

    • Zrínyi Ilona megyei matematika verseny
    • - 5. osztályosok csapata hely               
      • a csapat tagjai:  Borbély Emese 5.a, Varga Roland 5.a, Tóth Norbert 5.b

                             felkészítő:        Rálik Krisztina, Mahler Hajnalka

    • - 7. osztályosok csapata hely               
      • a csapat tagjai:  Baksay Réka 7.a, Balogh László 7.a, Szél Miklós 7.c

                             felkészítő:        Szántó Mihályné és Varga Tünde

     

    • Bolyai Matematika Csapatverseny megyei forduló
    • - 5.a osztályosok csapata 1. hely               
      • a csapat tagjai:  Borbély Emese, Molnár Ákos, Nagy Péter, Varga Roland

                             felkészítő:        Rálik Krisztina

     

    • Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei forduló
    • - 4.c osztályosok csapata hely               
      • a csapat tagjai:  Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László
    • felkészítő: Hegedűsné Czanik Anita
    • -7.c osztályosok csapata hely               
      • a csapat tagjai:  Gémes Zsófia, Horváth Áron, Szél Miklós, Vári Zsófia
    • felkészítő: Klimaj Klára
    • - 5.a osztályosok A nagy négyes csapata hely          
      • a csapat tagjai:     Borbély Emese, Harmati Helga, Nagy Péter, Szabó Milán

                            felkészítő:          Palyikné Prónai Melinda

    • Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulója
    • - 4.c osztályosok Panda Banda csapata hely          
      • a csapat tagjai:  Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László
    • felkészítő: Hegedűsné Czanik Anita
    •  
    • - 5.b osztályosok Természetvédő(k) csapata hely          
      • a csapat tagjai:  Pálfi Mihály, Tóth Norbert, Varga Csenge, Vas Hajnalka
    • felkészítő: Tamásné Győri Zita és Dr. Domokosné Megyesi Éva
      •  
      • Megyei Jogú Városok Országos Kodály Zoltán műveltségi vetélkedő területi forduló
    • - az iskola csapata                                      hely
      • a csapat tagjai:  Domokos Mercédesz és Nagy Bálint 7.b
      • Lőrinczy Anna Eszter, Mazula Kinga,
      • Palotai Gitta Dóra és Szél Laura Kamilla 7.c

                            felkészítő:         Greksza Attiláné

     

    • Kerékpáros Iskola Kupa csapatversenye helyezés felk.: Barta Gábor
    • a csapat tagjai:     Palotai Gitta Dóra 7.c és Kerepeczki Barnabás 8.b
      • Területi katasztrófavédelmi verseny helyezés felk.: Barta Gábor
    • a csapat tagjai:     Kerepeczki Barnabás, Molnár Ferenc, Nagy Zoltán,
    • Pacsika Borsa, Sznyida Zsolt 8.b osztályos tanulók
  • Országos

    Londo Brigde angol tesztverseny országos döntője

    Borbély Emese 5.a 4. hely Felk.: Bozó Attila
    Balogh László 7.a 6. hely Felk.: Vidóné Tóth Ildikó
    Szél Laura Kamilla 7.c 8. hely Felk.: Hagymási Edit
     

    "Kazinczy" Szép Magyar Beszéd országos forduló

    Szél LAura Kamilla 7.c bronz jelvény Felk.: Klimaj Klára

    Bolyai Matematika Csapatverseny

    5.a osztály csapata   17. hely Felk.: Rálik Krisztina
    Borbély Emese, Molnár Ákos, Nagy Péter, Varga Roland    

    Bolyai anyanyelvi csapatverseny

    4.c Panda Banda   4. hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita
    Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László    
           
    7.c A Csapat ​ 9. hely Felk.: Klimaj Klára
    Gémes Zsófia, Horváth Áron, Szél Miklós, Vári Zsófia    
     

    NyelvÉsz anyanyalvi versenyének országos döntője

    Kiss Kornél Gábor 4.c 1. hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita
    Borbély Emese 5.a 16. hely Felk.: Palyikné Prónai Melinda
     

    A Tudásbajnokság levelezős tanulmányi verseny országos döntője

    anyanyelv      
    Gémes Zsófia 7.c 9. hely Felk.:Klimaj Klára
    Kiss Kornél Gábor 4.c 15. hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita
    matematika      
    Nagy László 4.c 27. hely Felk.: Bálint Zoltánné
     

    Nyelvészkedők anyanyelvi csapatverseny országos döntő

    4.c Panda banda   1.hely Felk.: Hegedűsné Czanik Anita
    Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László    
     

    MatekGuru országos matematikaverseny

    7.a Mate-taktika   4.hely Felk.: Szántó Mihályné
    Baksay Réka, Balogh László, Kotroczó Nóra, Pálfi Petra    
     
    4.c osztályosok csapata   10.hely Felk.: Bálint Zoltánné
    Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László       

    BankVelem PénzOkos Kupa döntője

    7.a Mate-taktika   4.hely Felk.: Szántó Mihályné
    Baksay Réka, Balogh László, Kotroczó Nóra,    
     

    K&H Vigyázz, Kész, Pénz! versenye

    7.a osztályosok csapata   2.hely Felk.: Szántó Mihályné
    Baksay Réka, Balogh László, Kotroczó Nóra, Pálfi Petra    
     
    4.c osztályosok csapata   1.hely Felk.: Bálint Zoltánné
    Baksay Janka, Kiss Kornél Gábor, Kiss Petra, Nagy László       
  • Sport

     

    MEZEI FUTÓVERSENY

                 

               egyéniben:  Fekete Ramóna       3.c     körzeti  

    3. helyezés

     

    felk.: Krett Attiláné

                                    Hunyadi Gréta       7.c     körzeti  

    3. helyezés

     

    felk.: Varga Tünde

                                        megyei    csapatban:

    6. helyezés

     

     

                    - I. korcsoportos lányok csapata     körzeti

    2. hely

     

     

                                                                            megyei

    4. hely

     

     

                              a csapat tagjai:  Klokocs Kata és Tadanaj Gréta 1.a, Asztalos Alexandra 1.b, 

                                                           Balázs Noémi 2.a, Asztalos Antónia 2.c                  

    • korcsoportos fiúk csapata körzeti           3. hely

                                                                           megyei        5. hely         

    • csapat tagjai: Koncz András 3.b, Dér Máté és Hanyecz Gergő 3.c,  Bereczki Barna 4.b, Nagy Máté 4.c
    • korcsoportos fiúk csapata körzeti          3. hely

                                                                           megyei        3. hely         

    • csapat tagjai: Balázs Ádám 5.b, Kovács Máté 6.b, Kurucz Ádám 6.b, 

      Ladnyik Péter 6.c, Szántó Zalán 6.c

                                                     

    DIÁKOLIMPIA EGYÉNI EREDMÉNYEK

     

    - asztalitenisz  

    Tulkán Tekla

    3.a

    körzeti 2. helyezés

     

     

     

    megyei  2. helyezés

     

    Ancsin Réka

    7.c

    körzeti 2. helyezés

     

     

     

    megyei 3. helyezés

    - atlétika – 60 m síkfutás

    Hunyadi Gréta

    7.c

    megyei 2. helyezés

    - atlétika – kislabdahajítás

    Szabó Zsombor

    6.a

    megyei 2. helyezés

                        

     

    - úszás           - országos döntő - Debrecen 

    1. korcsoport  50 m gyorsúszás         Asztalos Antónia 2.c 17. helyezés    iskolánk 4 x 50 m gyorsváltója                8. hely             A csapat tagjai:            

                Balázs Krisztián 4.a, Horváth Szabolcs 4.c, Koncz András 3.b, Szász Máté 3.c                             

    DIÁKOLIMPIA – CSAPATVERSENYEK

    Asztalitenisz csapatverseny    

                Diákolimpia   -  III-IV. korcsoport      

    Békéscsabai Petőfi Utcai Általános Iskola csapata     körzeti döntő: 1.  helyezés     megyei döntő: 1. helyezés

    A csapat tagjai: Kucsera Jázmin 6.b, Ancsin Réka 7.c és Gerebenits Zóra 8.b

     

    Atlétika – többpróba csapatverseny

     

    • Diákolimpia -  korcsoport

                   körzeti döntő             3. helyezés

    • csapat tagjai: Balázs Ádám 5.b, Kovács Máté 6.b, Kurucz Ádám 6.b, 

                                            Szabó Zsombor 6.a, Szántó Zalán 6.c

     

    • Diákolimpia -  korcsoport          

                   körzeti döntő             2. helyezés

    • csapat tagjai: Balogh Alex és Barta Tibor 1.b, Fodor János 2.b,

                                            Hunyadi Levente 2.c,  Takács Ádám 3.a

     

     

    Röplabdacsapataink        o Diákolimpia  -  III. korcsoport 

                            megyei döntő   1. helyezés                    országos elődöntő   1. helyezés                      országos döntő             2. helyezés

     

     

     

                   A csapat tagjai:        Ambrus Anna

    6.c

    Radnai Lili

    5.b        

                                                    Hunyadi Gréta

    7.c

    Radnai Luca

    5.b

                                                    Kerepeczki Hanna

    6.c

    Tatár Noémi

    6.c

                                                    Kucsera Jázmin

    6.c

    Varga Csenge

    5.b

                                                    Oláh Eszter

    6.c

    Zahorán Zita

    6.c

                                                    Oláh Zselyke

    6.c

     

     

     

           o Diákolimpia  - IV. korcsoport              

                            megyei döntő   1. helyezés                országos elődöntő   1. helyezés                         országos döntő             2. helyezés

                    A csapat tagjai:        Boskó Ágnes             8.c          Rády Boglárka         8.c        

                                                    Horostyák Cintia       7.a          Tatár Gréta               8.c

                                                    Hunyadi Gréta           7.c          Tóth Fanni               8.a

                                                    Jánk Dzsenifer           7.b         Török Boglárka        7.b

                                                    Nagy Rebeka             8.a          Veres Cintia             8.b

     

    Labdarúgás        

    1.            korcsoport       - körzeti döntő 3. helyezés

                    A csapat tagjai:        Antal Zsombor               Galovicz Áron

                            Koncz András             Szegedi Richárd                     Kenyeres Zsombor Lenkefi Soma

                                                    Tóth Patrik                     Zsoldi Alex

                                                    Bereczki Barna              Avramucz Dávid

                                                    Nagy Máté                     Purzsa Xavér

                                                    Bakos Levente                Zahorán Dávid

     

                   III. korcsoport       körzeti döntő 2. helyezés

                    A csapat tagjai:        Balázs Ádám                  Kiss Tamás

                                                    Kovács Máté                  Takács Ákos

                                                    Kurucz Ádám                 Varga Roland

                                                    Ladnyik Péter                 Nagy Dominik

                                                    Szántó Zalán                   Tóth Norbert

                                                    Szarvas Károly               Nagy Viktor

                                                    Dobó János

     

     

    Futsal        

                    körzeti döntő 3. helyezés

                    A csapat tagjai:        Faragó Csaba                 8.c      

                                                    Horváth Áron                 7.c      

                                                    Kovács Máté                  6.b      

                                                    Litavecz Máté                 8.c      

                                                    Nagy-Salamon Gergő    8.c      

                                                    Susánszki Péter              8.c      

     

    ​​